Split Soğutma Grupları Merkezi Soğutma Grupları Monoblok Soğutma Grupları Soğutma Grubu Soğutma Grupları


SOĞUTMA GRUPLARI

Soğutma grubu, konfor uygulamaları için, içerisinde belirli soğutma çevrimini gerçekleştirerek, iç ortam havasını şartlandıran cihazlardan gelen sıcak suyu belirli bir sıcaklığa kadar soğutan cihazlardır. Proses uygulamalarında soğutulmuş su farklı amaçlar için kullanılabilir.   

Soğutma gurupları, farklı üreticilere göre farlı tasarımlar ve verimlilik değerlerine sahip olabilirler. Genel olarak Konut, AVM, Otel, İş Merkezi gibi konfor uygulamalarında kullanılan soğutma grupları bu tip uygulamalarda Fancoil veya Klima Santrali gibi havayı şartlandıran Ünitelerin soğutma serpantinlerine soğutulmuş su sağlar.   

Soğutma Grubunun su soğutma işlemini evaporatör ünitesi içerinde gerçekleştirdiği düşünülürse, soğutma sırasında sistemden çekilen ısının kondenser vasıtası ile belirli bir kaynağa atılması gerekir. Soğutma Grubu, kullanılan kaynak türüne göre hava veya su more info soğutmalı olabilirler. Su soğutmalı cihazlarda, kaynak olarak suyun kullanıldığı düşünülürse,  kondenser tarafından belirli bir su akışı sağlanmalıdır, hava soğutmalı cihazlarda ise kondenser tarafından hava akışı sağlanmalıdır. 

Çetiner Soğutma
Split Soğutma Grupları Merkezi Soğutma Grupları Monoblok Soğutma Grupları Soğutma Grubu Soğutma Grupları

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *